Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak najszybciej przyspieszyć porost włosów?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. W internecie, szczególnie na rożnych forach dyskusyjnych,  można spotkać bardzo różne opinie i porady prezentujące preparaty na porost włosów w postaci szamponów, odżywek czy tabletek.  Niestety nikt nie zadaje na początku jednak podstawowego pytania – dlaczego dana osoba chce przyspieszyć porost włosów.  Z  jednej strony może to być bowiem na przykład  chęć szybkiej zmiany fryzury, szczególnie  po nieudanej wizycie w zakładzie fryzjerskim, z drugiej natomiast przyczyną może być przerzedzanie, osłabienie czy pojawiające się łysienie.

W pierwszym przypadku sprawa jest stosunkowo prosta . Można wtedy zastosować  dobry szampon z odżywką, masowanie skóry głowy w celu poprawy jej  ukrwienia , suplementy diety np na bazie skrzypu.  Właściwa dieta, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, picie, szczególnie w upalne dni, dużej ilości wody mineralnej oraz wyeliminowanie papierosów – to kolejne działania, które mogą przyspieszyć porost włosów.

Należy pamiętać, że zdrowe włosy standardowo rosną w tempie ok 1-1,5 cm na  miesiąc i trudno znacznie ten proces przyspieszyć.

W drugim przypadku sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.  Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem- specjalistą, który prawidłowo zdiagnozuje przyczynę wypadania włosów.   Niewielki, lub nawet żaden skutek przyniesie bowiem stosowanie  różnorodnych i drogich tabletek czy preparatów na porost włosów, podczas gdy wypadanie włosów może mieć zupełnie inne przyczyny  niż zakładamy. W profesjonalnej klinice przeprowadza się  kompleksowe badana skóry głowy np z użyciem aparatu Trichoscan, badania krwi,czy nawet badania genetyczne. Lekarz dysponując wynikami takich badań może postawić prawidłową diagnozę  i wybrać odpowiedni  sposób leczenia.

{ 1 trackback }

Łysienie – przyczyny wypadania włosów | Łysienie
Listopad 23, 2009 o 6:11 pm

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Next post: