Niechirurgiczne metody leczenia łysienia

Przeszczepy włosów stały się w ostatnich latach niesamowicie popularne. Coraz częstszy problem łysienia spowodował, że zaczęto szukać nowych rozwiązań pozwalających na podjęcie walki z łysieniem. Tak jak na początku wycinano fragment owłosionej skóry i przeszczepiano w całości, co dawało efekt daleki od oczekiwania tak dziś techniki przeszczepu włosów są tak precyzyjne, że nie sposób odróżnić przeszczepionych włosów, od tych, które rosną bez jakiejkolwiek ingerencji. Aby uniknąć nienaturalnego efektu przeszczepu włosów podjęto próby stosowania mikro transplantów zamiast całego paska owłosionej skóry. Mikro transplanty pochodzą z autoprzeszczepu, czyli sami jesteśmy dawcami. Na części potylicznej głowy włosy odporne są na wypadanie, co daje doskonały materiał do pobrania. Wycinany jest pasek owłosionej skóry a następnie porcjowany na pojedyncze mieszki włosowe i w tej postaci wszczepiany w miejsce docelowe. Pozwala to uniknąć nienaturalnego efektu przeszczepu.

Kolejnym rozwiązaniem było opracowanie metody FUE, która różniła się od poprzedniej jedynie sposobem pobierania mieszków włosowych do przeszczepu. Założenie tej metody było proste, pobrać mieszki włosowe bezpośrednio ze skóry głowy unikając tym samym poprzecznie przebiegającej blizny, która powstawała po zszyciu rany po pobraniu fragmentu owłosionej skóry w metodzie STRIP. Minusem metody FUE był czas pobrania mieszków włosowych, który ograniczał ilość przeszczepionych mieszków włosowych podczas jednego zabiegu. Udoskonalanie tej metody pozwoliło wykorzystać zaawansowane technologie, m.in. robota ARTAS. ARTAS to kuzyn znanego już na całym świecie robota Da Vinci. Pobieranie mieszków włosowych przy użyciu robota to doskonałe rozwiązanie pozwalające na pobieranie tysięcy mieszków włosowych z jednakową precyzję, brak jest, bowiem zmęczenia typowego dla ludzkiego organizmu.

Pomimo coraz doskonalszych technik przeszczepu włosów nie wszyscy są odpowiednimi kandydatami do przeszczepu. Druga sprawa, że część osób po prostu nie chce korzystać z pomocy chirurgów i woli skorzystać z niechirurgicznych metod leczenia łysienia. Jeśli należysz do osób, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, zgłoś się do lekarza, aby zdiagnozować przyczynę zaistniałego problemu. Żadna z metod walki z łysieniem, nie będzie w pełni efektywna, jeśli nie zdefiniujemy, chociaż charakteru łysienia. Czasami wystarczy właściwa suplementacja diety, aby poprawić kondycję naszych włosów. Niedobór biotyny w naszym organizmie powoduje, że włosy są słabe i łatwiej wypadają. Biotyna w naszym organizmie odpowiada m.in. za zdrowe włosy. Aby uzupełnić jej niedobór potrzeba dodatkowej suplementacji oraz zmiany diety na potrawy, które zawierają więcej biotyny, jak np. żółtko, czy wątróbka, orzechy włoskie, soja, owies, zielony groszek oraz wiele innych. Dodatkowo można stosować szampon do włosów zawierający biotynę oraz inne witaminy i substancję odżywcze pomagające naszym włosom zdrowo się rozwijać. Biotyna oprócz pozytywnego wpływu na wzrost naszych włosów wspomaga metabolizm węglowodanów i tłuszczy oraz pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi.

Nie tylko biotyna wpływa korzystnie na nasze włosy. Innym ważnym składnikiem odżywczym jest krzemionka. Działa ona poprzez stymulację metabolizmu komórek, spowalnia proces starzenia się. Pokarmy, które są bogate w krzemionkę to ryż, owies, sałata, szparagi, cebula, truskawki, kapusta, ogórek, por, nasiona słonecznika, seler i rabarbar. W naszym organizmie nie powinno zabraknąć również jodu, którego niedobór może powodować niedoczynności tarczycy a tym samym w pośredni sposób wpływać na kondycję naszego włosa. Dostarczenie skórze głowy odpowiednich substancji odżywczych pomoże utrzymać włosy w doskonałej kondycji.

Na wypadanie włosów może wpłynąć wiele czynników, oprócz niewłaściwej diety i braku niezbędnych substancji odżywczych często na gorszą kondycje naszych włosów wpływ ma stres. Jeśli przechodzimy trudny okres w naszym życiu i narażeni jesteśmy na wiele stresujących sytuacji powinniśmy stosować herbaty ziołowe lub uspokajające, aby złagodzić negatywne działanie stresu na nasz organizm a tym samym nasze włosy. Jeśli nie radzimy sobie ze wszystkimi problemami może warto pomyśleć o pomocy psychologa. Psycholog, lekarz jak każdy inny jest po to, aby leczyć. Psycholog nie sprawi, że problemy znikną jednak wizyta u niego może w dużym stopniu nauczy nas jak sadzić sobie ze stresem.

W medycynie są dostępne tabletki na problemy z łysieniem. Jednym z takich leków jest Propecia. Regularne stosowanie tego leku nie tylko pozwala na zatrzymanie procesu wypadania włosów, ale i również odrost włosów. Brzmi doskonale, jednak stosowanie Finasterydu (Propeci) nie jest zalecane u kobiet oraz dzieci. Tak, więc z tej formy leczenia korzystać mogą jedynie panowie. Finasteryd nie działa u wszystkich i co gorsza może mieć wpływ na problemy z potencją. Dobra informacja dla panów, że problemy z erekcją odnotowuje się jedynie u dwóch procent mężczyzn przyjmujących Finasteryd. Jest to jedynie przejściowe i odstawienie leków pozwala w pełni odzyskać sprawność seksualną to należy mieć na uwadze, że Finasteryd chroni nasze włosy jedynie, jeśli trwa terapia tak, więc odstawienie leków powoduje, że powracają problemy z łysieniem. Finasteryd najlepiej się sprawdza w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego). Za łysienie typu męskiego odpowiada DHT (dihydrotestosteron), jest to aktywniejsza forma testosteronu. Finasteryd blokuję przemianę testosteronu w jego aktywniejszą formę a tym samym chroni nas przed utrata włosów.

Dawniej bardzo popularne były peruki oraz tupeciki stosowane przez panów. Jednak medycyna poszła na przód, są dostępne nowe metody pozwalające ukryć problemy z łysieniem i normalnie żyć. Jednym z najnowocześniejszych metod na odzyskanie włosów jest zastosowanie systemu „montury siateczkowej”. Wiele lat badań i testów pozwoliły na opracowanie mikro siatki, w które wplatane są włosy, jest to można powiedzieć nowoczesna peruka. Włosy są indywidualnie dopasowywane, brane są pod uwagę struktury oraz kolor włosów tak, aby otrzymać naturalny wygląd gęstych włosów. Zaletą stosowania tego rodzaju technologii jest naprawdę wiele. Po pierwsze nie ma absolutnie, żadnych przeciwskazań, zabieg nie wywołuje alergii, jest bezbolesny oraz bezinwazyjny, brak jest skutków ubocznych. Można uzyskać dowolną fryzurę, która do złudzenia wygląda jak naturalne włosy. Stworzenie mikro-skóry pozwala odzyskać komfort psychiczny, którego naturalnie brak w przypadku, gdy kobiety mają mocno przerzedzone włosy lub ich po prostu brak. Mikro-skóra przepuszcza powietrze pozwalając naturalnej skórze oddychać, odporna jest na działanie wody czy potu, dodatkową zaletą jest nieblokowanie wzrostu naturalnych włosów.

Jak widać jest wiele metod, aby cieszyć się ładną fryzurą, jest to bardzo ważne ze względu na zdrowie psychiczne osoby z ubytkiem włosów. Osoba taka, zazwyczaj staje się mniej pewna siebie, brak jej wiary we własne możliwości, mocno słabnie, jakość i komfort życia takiej osoby. Nie wszyscy mogą zaakceptować u siebie brak włosów, niektórzy panowie nawet nie mając problemów z łysieniem ścinają włosy na tzw. zero i bez skrepowania pokazują łysinę. W przypadku kobiet sprawa się komplikuje, dlatego dostępnych jest tak wiele różnego rodzaju sposobów na odzyskanie owłosienia. Choć przeszczep włosów wydaje się najlepszym długofalowym rozwiązaniem, to niechirurgiczne metody leczenia również uzyskać znakomity efekt i na nowo cieszyć się życiem.

Comments on this entry are closed.

Previous post:

Next post: